از فردا در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران یازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته آغاز به کار می‌کند در این نمایشگاه کودکان به اجرای موسیقی فولکلور می‌پردازند. در سالن‌های مختلف این نمایشگاه نیز گروه‌های موسیقی از استانهای مختلف حضور خواهند داشت و برنامه‌های سنتی اجرا می‌کنند. در بخش دیگر اداره کل میراث فرهنگی هر استان به معرفی ظرفیت‌های خود در حوزه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی می‌پردازد. شرکت‌های گردشگری نیز ظرفیت‌های خود رادر حوزه مرتبط با گردشگری و هتلداری و سرمایه گذاری اعلام می‌کنند اما یکی از اولین اقدامات در نمایشگاه امسال اجرای برنامه‌هایی ویژه کودکان و نوجوانان است.

 

نمایشگاه گردشگری

نمایشگاه گردشگری

با حضور کودکان موسیقی فولکلور در یازدهمین نمایشگاه گردش گری از فردا شروع به کار میکند

 

یازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته از فردا در محل دایمی نمایشگاه‌های تهران آغاز به کار می‌کند در این نمایشگاه کودکان به اجرای موسیقی فولکلور می‌پردازند.

به گزارش سایت خبری تحلیلی نمایشگاهی ۳ راه  به گزارش خبرنگار مهر ، یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران از فردا سوم بهمن ماه به مدت سه روز در محل دایمی‌ نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز با حضور جمع زیادی از کارشناسان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، گروه‌های موسیقی و هنرمندان، مهمانان خارجی از کشورهای مختلف و شرکت‌های مرتبط با حوزه گردشگری، آژانس‌های مسافرتی، ایرلاین‌های داخلی و خارجی، سفارت‌ خانه‌ها و…  به کار خواهد کرد در مراسم افتتاح این نمایشگاه که در سالن خلیج فارس با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی و رئیس کمیسیون گردشگری مجلس برگزار می‌شود، از سند ملی گردشگری و تمبر نمایشگاه نیز رونمایی خواهد شد.

در این نمایشگاه سالن‌های مختلف گروه‌های موسیقی از استانهای مختلف حضور خواهند داشت و برنامه‌های سنتی اجرا می‌کنند. در بخش دیگر اداره کل میراث فرهنگی هر استان به معرفی ظرفیت‌های خود در حوزه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی می‌پردازد. شرکت‌های گردشگری نیز ظرفیت‌های خود رادر حوزه مرتبط با گردشگری و هتلداری و سرمایه گذاری اعلام می‌کنند اما یکی از اولین اقدامات در نمایشگاه امسال اجرای برنامه‌هایی ویژه کودکان و نوجوانان است.

حتی قرار است تا ظرفیت‌های موجود گردشگری و ایجاد فرصت‌های نو در این باره شناسایی شود و سازمانهای دولتی و غیردولتی نیز در توسعه سفرهای کودکان و نوجوانان ورود پیدا کنند. از طرف دیگر جاذبه‌های گردشگری نیز برای کودکان و نوجوانان روایت شود. در این راستا قرار است در کنار همه برنامه‌هایی که برای گروه بزرگسال در نظر گرفته شده، برنامه‌هایی ویژه گروه سنی کودک و نوجوان هم اجرا شود.

از جمله اجرای برنامه‌های زنده عروسکی، موسیقی فولکلور که توسط کودکان :

بوشهری،

گلستانی،

کردستانی،

هرمزگانی و کرمانشاهی

برگزار می‌شود و یا مراسم برداشت برنج که این بار کودکان گیلانی آن را اجرا خواهند کرد.

 

 

اجرا برنامه ها

اجرا برنامه ها

اجرا برنامه کودکان استان خراسان جنوبی در نمایشگاه

جالب اینکه حتی کودکان خراسان جنوبی نیز برنامه هنری اجرا خواهند کرد و از یزد نیز یک گروه تئاتر

عروسکی برنامه خواهد داشت. برنامه‌های مخصوص گردشگری کودکان در سالن ۱۸ محوطه غربی نمایشگاه اجرا می‌شود.

بخش‌های دیگر این نمایشگاه به حوزه گردشگری الکترونیک، ورزشی، سلامت، اقوام،

بوم گردی، هتلداری و تجهیزات و صنایع دستی می‌پردازد.

#

اشتراک این خبر در :