دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور اعلام کرد: اخذ مجوز برای برپایی هر نمایشگاهی در سطح کشور الزامی بوده و حوزه مد و لباس نیز از این امر مستثنی نیست. بدون‌ شک در چنین شرایطی، رعایت استانداردهای برگزاری نمایشگاه مد و لباس توسط برگزار‌ کننده از ضروریات است و چه بسا ممکن است مجوز یک برگزارکننده نمایشگاه به دلیل رعایت استانداردها تا چند سال نیز تمدید شود. تنها مرجع دارای صلاحیت برای صدور مجوز در راستای برپایی نمایشگاه ‌های مد و لباس، کمیسیون صدور مجوز و نظارت نمایشگاهی مد و لباس در کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور است.

 

مد و لباس اسلامی

مد و لباس اسلامی

نمایشگاه های مد و لباس بدون مجوز حق برپایی نمایشگاه ندارند

 

به گزارش سایت خبری نمایشگاهی ۳ راه روز شنبه به نقل از خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا از کارگروه ساماندهی مد و لباس ، حمید قبادی با ابلاغ نامه‌ای به تمامی مدیران این حوزه، ادامه داد  که برپایی نمایشگاه مد و لباس بدون مجوز ممنوع است.متن این ابلاغ چنین است:با توجه به مشاهده و رصد اخبار ضد و نقیض از برگزاری رویدادها و نمایشگاه ‌های فاقد مجوز در حوزه مد و لباس، شایسته است با توجه به الزام رعایت قوانین جاری، دستور فرمایید ضمن دقت و پیگیری و اطلاع رسانی مناسب همه درخواست های مربوط به حوزه مد و لباس اعم از برگزاری نشست های تخصصی، نمایشگاه های موردی و فصلی، کارگاه های آموزی در حوزه مد و لباس پس از بررسی لازم و احراز و تأیید صلاحیت موسسه و یا مجری متقاضی، موضوع با اعلام نظر اداره کل متبوع برای طرح و بررسی در کمیسیون صدور مجوز و نظارت نمایشگاهی مد و لباس (ماده ۳ آئین نامه اجرایی و ماده ۲ آئین نامه داخلی دبیرخانه کارگروه مد و لباس) در کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور ارجاع گردد.

تنها مرجع دارای صلاحیت برای صدور مجوز در این خصوص کمیسیون فوق می‌باشد.

بدون‌شک در چنین شرایطی، رعایت استانداردهای برگزاری نمایشگاه مد و لباس

توسط برگزار‌ کننده از ضروریات است و چه بسا ممکن است مجوز یک برگزارکننده

نمایشگاه به دلیل رعایت استانداردها تا چند سال نیز تمدید شود.

تنها مرجع دارای صلاحیت برای صدور مجوز در راستای برپایی نمایشگاه ‌های

مد و لباس، کمیسیون صدور مجوز و نظارت نمایشگاهی مد و لباس

در کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور است.

بارها پیش آمده که برخی از مردم و شرکت‌ کنندگان، پس از بروز مشکل در یک نمایشگاه‌، شکایت خود را به سایر ارگان ‌ها و دستگاه ‌ها ارسال کرده ‌اند و در نهایت مشخص شده که این نمایشگاه از بدو امر بدون مجوز برپا شده است.

قدر مسلم آنکه سایر فعالان عرصه مد و لباس کشور در تمامی استان‌ها می‌توانند شکایات، گلایه‌ها، نقطه‌ نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص برگزاری هر چه بهتر نمایشگاه‌ها در کشور با کارگروه ساماندهی

مد و لباس مطرح کرده و اینگونه است که دستاورد حاصل از این رویدادها

به شکل مطلوب‌‎ تری حاصل خواهد شد.

 

کانال تلگرامی ۳ راه

کانال تلگرامی ۳ راه

 

تقویم نمایشگاهی بهمن ماه ۹۶

[table “9” not found /]
[table “11” not found /]
#

اشتراک این خبر در :