تهران – ۳ راه – دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران با اعلام خبر تشکیل ۹ پرونده کلان قاچاق طلا در سال جاری، از تشدید نظارت‌های فرودگاهی به دنبال برگزاری چند نمایشگاه طلا در کشورهای همسایه خبر داد.

 

نمایشگاه خارجی

نمایشگاه خارجی

طلا

قاچاق طلا

 

 

 

 

 

 

 

 

۹ پرونده کشف قاچاق  کلان طلا در سال جاری!؟

به گزارش سایت خبری نمایشگاهی ۳ راه آقای پوراحمد نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به کشف ۹ پرونده قاچاق کلان طلا در سال جاری اظهار کرد: همکاران ما در دستگاه‌های کاشف از جمله وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی، موفق شدند در سال جاری ۹ پرونده کلان قاچاق طلا و مصنوعات آن را کشف کنند.

علی‌اکبر پوراحمد دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران اظهار داشت : خوشبختانه در حال حاضر در کنار ساختارهای امنیتی و اطلاعاتی در موضوع مبارزه با قاچاق طلا، ورود و خروج غیرقانونی شمش و مصنوعات طلا، طرح‌هایی در دست اجرا است که به کشف پرونده‌هایی در این بخش منجر شده است.

ایشان ادامه داد: ما در این طرح‌ها با مشارکت اتحادیه‌ها و بازرسی‌های اصناف، سعی داریم تا نظارت بیشتری بر بازار طلا در کشور داشته باشیم تا فضا را برای قاچاقچیان طلا ناامن کنیم.

جناب آقای پوراحمد نژاد با اشاره به طرح تشدید مبارزه با قاچاق طلا در فرودگاه‌های کشور گفت: متاسفانه تجربه نشان داده که به دنبال برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی طلا، قاچاق مصنوعات طلا در کشور بیشتر شده و از این رو با توجه به برگزاری چند نمایشگاه خارجی طلا در دو سه کشور همجوار ایران، نظارت‌ها و کنترل‌های فرودگاهی را تشدید کردیم و پلیس فرودگاه‌ها نیز در این بخش اقدامات خود را بیش از پیش افزایش داده است.

در ادامه ایشان اضافه کرد: به دنبال این اقدامات،

همکاران ما در دستگاه‌های کاشف موفق به کشف ۲ محموله شمش و مصنوعات طلا شدند.

آقای پوراحمد نژاد در پایان خاطرنشان کرد:

متاسفانه علی‌رغم کشف پرونده‌های کلان قاچاق طلا،

شاهد ادامه‌دار بودن نقل و انتقالات خرد هستیم که به نظر

می‌رسد با توجه به تغییر قوانین ورود و خروج طلای مسافری،

شکل و شمایل قاچاق طلا به این سمت رفته باشد.

 

کانال تلگرامی ۳ راه

کانال تلگرامی ۳ راه

 

۲۴ مورد تقویم نمایشگاهی بهمن ۹۶

[table “9” not found /]

ادامه تقویم نمایشگاهی بهمن ماه و اسفند ماه ۹۶

[table “11” not found /]
#

اشتراک این خبر در :