به گفته مدیر دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران : در ۹ ماهه امسال ۱۸۳ میلیون دلار لوازم خانگی به کشورهایی چون عراق، افغانستان، سودان، تاجیکستان، ترکیه و ایتالیا صادر شد. و در این بین انواع محصولات لوازم خانگی همچون کولر آبی، یخچال فریزر، لوازم گازسوز و سایر لوازم خانگی (چرخ خیاطی، ماشین لباسشویی و لوازم خانگی کوچک) به بازارهای منطقه صادر شده است.

 

لوازم خانگی

لوازم خانگی

استقبال کشور های آسیایی و ایتالیا

به گزارش سایت خبری نمایشگاهی ۳راه روز چهارشنبه به نقل از ایرنا، «مسعود کمالی اردکانی» از رشد توسعه صادرات در بازارهای هدف خبر داد و گفت: طی ۹ ماهه سال جاری، کشورهای آسیایی و ایتالیا از ورود لوازم خانگی به کشورشان استقبال کرده اند.

ایشان افزودن : در ۹ ماهه سال جاری انواع محصولات لوازم خانگی همچون کولر آبی، یخچال فریزر، لوازم گازسوز و سایر لوازم خانگی (چرخ خیاطی، ماشین لباسشویی و لوازم خانگی کوچک) به بازارهای منطقه صادر شده است.

به گزارش سازمان توسعه تجارت، کمالی اردکانی با بیان این که سه کشور رکوردار واردات لوازم خانگی گاز سوز از کشورمان بودند، اذعان کرد: ایتالیا، عراق و افغانستان از مهمترین بازارهای هدف ایران در صادرات این محصول بودند و به ترتیب رشد ۵۳٫۸، ۲۰٫۲ و ۱۸٫۷درصدی را نشان می دهند.

کمالی اردکانی با اشاره به اینکه ۲ کشور عراق و افغانستان به عنوان برترین کشورهای واردکننده یخچال فریزر از ایران به شمار می روند، افزود: رشد صادرات به این بازارها طی ۹ ماهه گذشته به ترتیب ۷۳ درصد و ۱۲ درصد بوده است.

به گزارش ۳ راه، گردش مالی تولید لوازم خانگی در کشور هشت میلیارد دلار است و ۷۵ درصد انواع لوازم خانگی مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود.

 

تقویم نمایشگاهی بهمن ماه ۱۳۹۶

[table “9” not found /]

ادامه تقویم نمایشگاهی بهمن ۱۳۹۶

[table “11” not found /]
#

اشتراک این خبر در :