یازدهمین نمایشگاه گردشگری و آژانس های توریستی بین المللی تهران صنایع دستی، گردشگری و اقوام از تاریخ سوم بهمن در نمایشگاه تهران آغاز به کار نمود . جمعه در حالی به نمایشگاه ورود پیدا کردیم که بیش از ۴۰ دقیقه در ترافیک سنگین خیابان سئول متوقف شده بودیم علت این موضوع بستن خیابان سئول جنوب به شمال از سوی راهنمایی و رانندگی بود که این مسئله در ایام نمایشگاه ها به صورت امر دائمی در آمده است و رانندگان مجبور به دور زدن از سمت سئول شمال به جنوب که ۱۵ کیلومتر مسیر را دور تر مینماید شده بودند.

 

 

 

آیا این نمایشگاه از نظر کیفی بین المللی است؟

به گزارش سایت خبری و نمایشگاهی ۳ راه این نمایشگاه بیش از ۳۰۰ مشارکت کننده و در ۱۳ سالن و ۱۶ غرفه در فضای باز نمایشگاه حضور بهم رسانیده بودند حضور ۳۴ اداره کل میراث فرهنگی استان ها و شهرستان ها در این نمایشگاه از نقاط قوت بازدید کنندگان از غرفه ها بود هر چند که نداشتن برنامه مدون برای حضور در نمایشگاه و نبود افراد متخصص در جواب دهی به عموم مردم به ازدحام جمعیتی در سالن های با سقف های کوتاه در سالن های ۴۴ تنفس را برای بازدید کنندگان مشکل نموده بود.

جمعیت حاضر در نمایشگاه در فضای باز به حدی بود که نمایشگاه بیشتر شبیه به دست فروشان شب عید در خیابان ها شده بود. و عدم رعایت بهداشت در طبخ انواع نان و غذا های محلی بیننده را به شک می انداخت، آیا در نمایشگاه بین المللی گردشگری است؟ یا مردم برای سرگرمی به این نمایشگاه آمده اند تا گرفتن اطلاعات سفر شب عید، واقعأ متضرر واقعی مردمند یا آژانس های توریستی که با مخارج سنگین و بدون دست یابی به اهداف بر نامه ریزی شده از این نمایشگاه خارج میشوند.

ویدیوی از ازدحام جمعی پشت درب های بسته نمایشگاه 

 

نمایشگاه گردشگری یا خیریه غذا

به گزارش سایت نمایشگاهی ۳ راه این نمایشگاه بیشتر شبیه خیریه غذا بود تا نمایشگاهی که عنوان شده بود ایران فراتر از انتظار، در این نمایشگاه بین المللی گردشگری ما اثری از شهر وندان کشور های هم جوار همچون آذربایجان ترکیه افغانستان پاکستان قزاقستان ترکمنستان ارمنستان و …. به چشم نمی خوردند و تعداد مشارکت کنندگانی از بعضی از کشور ها که آمده بودن با پوستر حاضر شده بودند. صرف نظر از مشکلات کلیدی این نمایشگاه وضعیت مینی بوس های برقی به حدی کند بود که دقایق طولانی برای سوارشدن بازدید کنندگان با صف های طولانی روبرو شده بودن و ساعاتی قبل از پایان نمایشگاه بصورت یک خط در میان غرفه ها خالی از مشارکت کنندگان شده بود و در حال تخلیه وسائل بودند در صورتی که برابر قانون نمایشگاه وسائل خود را باید فردا (شنبه) تخلیه  می کردند.

 

باید از مسئولین برگزاری نمایشگاه پرسید آیا در نمایشگاه فیتور اسپانیا غرفه های ایران هم به این شکل مدیریت میشود؟

نمایشگاهی که هر ساله با بیش از ۹۰۰۰ کمپانی از ۱۸۰ کشور و دعوت از ۸۰۰۰ روز نامه نگار از ۳۰ کشور جهان دعوت به عمل می آید آیا اینگونه بی نظم مدیریت می نمایند؟

 

حضور اروپایی ها کمرنگ تر از هر سال

برابر نظر اتحادیه نمایشگاه های بین المللی جهان UFI شرکت در چنین رویدادی

باعث ۴۲% صرفه جوی با مقایسه با کانال های تبلیغاتی دیگر مرسوم میگردد،

امری که UNWTO  و سازمان گردشگری بین المللی بر آن تأکید ورزیده است

از مجری محترم باید پرسید آیا حضور شرکت های خارجی در این نمایشگاه

به این اهداف در این نمایشگاه رسیده اند؟

اگر چنین است پس چرا هر سال شاهد کم شدن حضور مشارکت کنندگان خارجی

هستیم و حتی آنهایی که یک بار به ایران می آیند به جز ( ترکیه و مالزی و… )

اثری از آنها در نمایشگاه دیده نمی شود.

راستی وقتی برای گرفتن ویزا از ایتالیا، آلمان، کانادا و…. نیاز به وجود دلال برای

گرفتن وقت های طولانی از سفارت ها بصورت میلیونی وجود دارد نمایشگاه بین المللی

چه معنایی دارد !؟ ناگفته ها بسیار است ولی باید دانست آدرس غلط دادن به مردم به

بهانه نمایشگاه بین المللی گردشگری جز اتلاف وقت و سرمایه مردم اگر عذر قانونی

نداشته باشد مطمئن باشید شرعی خواهد داشت.

 

کانال تلگرامی ۳ راه

کانال تلگرامی ۳ راه

تقویم نمایشگاهی بهمن ماه

 

[table “9” not found /]
[table “11” not found /]
#

اشتراک این خبر در :