به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تحلیلی خبری ۳راه معاون گردشگری کشور از برپایی یازدهمین نمایشگاه گردشگری در بهمن ماه خبر داد و گفت:امسال ۷۰ شرکت خارجی از ۲۱ کشور در نمایشگاه حضور پیدا می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر ، نشست خبری یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته پیش از ظهر روز ۱۷ دی ماه در سالن فجر سازمان میراث فرهنگی برگزار شد. در این برنامه محمد محب‌ خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: این نمایشگاه از سوم تا ششم بهمن ماه در  محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود. سالن ۳۸ محل دائمی نمایشگاهها به اداره کل میراث فرهنگی استان ها اختصاص دارد و هر استان ظرفیت گردشگری و میراث فرهنگی خود را به نمایش می گذارد این برنامه ها شامل همه برنامه های گردشگری آن استان برای تمام طول سال است. مردم هم می توانند از بلیت های تخفیف دار قطار و هواپیما در این نمایشگاه استفاده کنند.

محب خدایی ادامه داد: محوریت این نمایشگاه بر روی محصولات گردشگری است ما می‌خواهیم امسال نمایشگاهها در استان ها تخصصی برگزار شود.

امسال ۴۳۰ شرکت داخلی در نمایشگاه حضور دارند و ۱۴ سالن تحت پوشش این نمایشگاه گردشگری قرار می گیرد. همچنین ۷۰ شرکت از کشورهای ایتالیا، آلمان، انگلیس، برزیل، سوئیس، اسپانیا، روسیه، ترکیه، ویتنام، کامبوج، کره جنوبی، بلاروس، تایلند، مالزی، ارمنستان، قبرس، امارات، اندونزی، نپال، چین و صربستان در سالن ۴۰ نمایشگاه گردشگری حضور خواهند داشت.

وی افزود: امسال بخش گردشگری کودک و خانواده را خواهیم داشت همچنین با توجه به این که همدان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی انتخاب شده شهر همدان متولی این بخش از برنامه می شود.در حوزه گردشگری و طبیعت گردی نیز استان مازندران فضای بزرگی را با محوریت گردشگری طبیعی و گل در اختیار گرفته است در حوزه گردشگری غذایی هم با مشارکت برند های غذایی یک سالن اختصاصی به این منظور اختصاص داده شده است. در حوزه گردشگری ورزشی، گردشگری الکترونیک، آی تی ، معرفی ظرفیت‌ها در حوزه استارت آپ ها همچنین در حوزه گردشگری روستایی و عشایری  برنامه هایی در نظر گرفته شده است.

 

زمان ۱۲ ساعته برای برپایی نمایشگاه و اجرای برنامه های جانبی

 

معاون گردشگری کشور با بیان اینکه  مسئولیت مراسم افتتاحیه این نمایشگاه برعهده استان تبریز با موضوع تبریز ۲۰۱۸ است ادامه داد: این نمایشگاه از ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر برپا می‌شود اما از ساعت۴ تا۹ شب نیز برنامه های هنری و مختلف دیگری در محل سالن آمفی تئاتر نمایشگاه برپا خواهد شد.

 

 

۱۱ محور در یازدهمین نمایشگاه

جهانگیری همچنین درباره سالن گردشگری سلامت توضیحات بیشتری ارائه داد و گفت: هدف از بر پایی این بخش از نمایشگاه ، ارائه توانمندی ها در حوزه گردشگری سلامت است. باید کشورهای خارجی بدانند محصولات ایران در حوزه گردشگری سلامت چه چیزهایی است باید یک جا همه این خدمات تجمیع شده و به معرض نمایش گذاشته شود . در کنار خدمات پزشکی خدمات اقامت ،ترانسفر و غیره نیز معرفی خواهد شد.

#

اشتراک این خبر در :